Náš príbeh, alebo ako vznikla Oktava

Diana Nagyová

CEO & Owner

Oktava_academy

        Prvotná myšlienka založenia online jazykovej školy vznikla vtedy, keď som ako čerstvá maturantka prišla na vysokú školu do Bratislavy. Zistila som, že mnoho mojich spolužiakov neovládalo cudzie jazyky.

„Predsa mladá generácia by mala perfektne ovládať minimálne angličtinu,“

povedala som si. Nuž nebolo to tak. Väčšina študentov nemala ani len základné znalosti z angličtiny, nevedela sa predstaviť, vyjadriť a už vôbec nie viesť súvislú konverzáciu. Zistila som však, že k cudzím jazykom neboli nikdy vedení.

Treba však povedať, že ani moje začiatky neboli jednoduché. V škole som neraz dostala z jazykov zlú známku. Bola som samozrejme demotivovaná, vravela som si, že zo mňa „jazykovedec“ nikdy nebude a proste to len nejak musím pretrpieť...
Avšak opak je pravdou. Mala som šťastie, že mi moji rodičia vedeli umožniť ročné štúdium v Amerike, čím mi pomohli získať sebavedomie v angličtine. Viem, že častokrát práve sebavedomie chýba študentom a to ich brzdí pri rozrozprávaní sa. A práve kvôli tomu som sa rozhodla pred 5 rokmi začať vyučovať angličtinu. Pár rokov na to vznikla myšlienka online jazykovej školy, vďaka ktorej som mohla vo väčšej miere dodať sebavedomie a radosť pri učení sa jazykov.

Pri zakladaní Oktava academy bol cieľ jasný. Založiť jazykovú školu, ktorá je priateľská, príjemná, kde sa budeme zameriavať na praktickú angličtinu a to všetko za rozumné ceny aj pre študentov.

Keďže som poznala ľudí s perfektnou angličtinou a so skúsenosťami s výučbou jazykov, veľmi jednoducho som zostavila tím ľudí, ktorý prišiel s mnohými nápadmi. A takto sme spoločne vytvorili jazykovú školu Oktava academy. Rozhodli sme sa pre online koncept jazykovej školy, nakoľko to bolo v tom čase niečo nové a inovatívne. Vedeli sme, že to bude pre mnohých študentov výborná alternatíva.

Tak ako pri každom projekte, začiatky neboli najľahšie, častokrát bolo veľmi veľa práce a stále ešte aj je, ale to s tým súvisí a sme za to vďační. Viem, že nás čaká ešte veľa prepracovaných nocí, ale to všetko stojí za to. Hlavné je mať guráž a ísť si za svojím snom.

A takto teraz fungujeme